Van Ferit Melen Havalimanı Yol Tarifi

Van sınırları içerisinde yer alan ve bölgede önemli bir yere sahip olan Ferit Melen Havalimanı yol tarifi ile çok kolay bulunabilen bir havalimanı olarak bilinmektedir. Van eşsiz doğası ve tarihi güzellikleri ile görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor ve bu kente ülkenin bütün şehirlerinden direkt ya da aktarmalı olarak gerçekleşen uçuşlar Ferit Melen Havalimanı üzerinden gerçekleşiyor. Kent merkezine 8 kilometre uzaklıkta olan havalimanına ulaşım sağlamak isteyenler için farklı yol tarifi seçenekleri bulunmaktadır. 1943 yılından bu yana aralıksız hizmet sunan havalimanı sivil havacılık alanında faaliyetlerini etkili biçimde yürütmektedir. Havalimanına gitmek için çeşitli ulaşım araçlarından faydalanılmaktadır. Ulaşım taksi ya da halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Şehir merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşım terminal önünden taksi ile sağlanırken yanı sıra nizamiyeden geçen ringler sayesinde de alana rahatlıkla gidilmektedir. Aynı şekilde merkeze gidebilmek içinde ilgili otobüsler kullanılmaktadır. Bazı ilçelere servis hizmeti de ayrıca sunulmaktadır.

Van Ferit Melen Havalimanı şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında ulaşımın oldukça kolay sağlandığı söylenebilir. Van Büyükşehir Belediyesi’nin 351 numaralı halk otobüsü ile rahatlıkla havalimanına gidilebilmektedir. Havalimanına giden 351 numaralı otobüs güzergahına bakıldığında; havalimanı kavşağından İpek Yolu Caddesine, Şabaniye Caddesi’nden Hacıbekir Caddesi ve takip eden istikamette Maraş Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi ve Beşyol Halk Eğitim Merkezi güzergahı kullanılarak doğrudan havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Van Havalimanı’na terminal binasının çıkışı önünden 300 metre ileride bulunan giriş nizamiyesinden 30 dakika ara ile kalkan mavi halk otobüsleri ile de gitmek mümkün olmaktadır. Geliş ve gidişlerde bu istikamet rahatlıkla kullanılmaktadır. Havalimanı kavşağı ve terminal binası arasında yaklaşık 900 metre mesafe bulunmaktadır. 10 dakika mesafede olan kavşak ve havalimanı arasından fazla sayıda dolmuş ve otobüs hareket etmektedir.

Van şehir olarak eski uygarlıkların yapıtlarını günümüze taşıyan çizgisi ile önemli bir konumdadır. Van tarihi güzellikleri ve eşsiz doğası ile ziyaretçilerine harika zamanlar yaşatmaktadır. Farklı medeniyetleri birleştiren ve uzu süre ev sahipliği yapan şehirde eski dönem eserlerini görerek Van Gölü’nde doğa ve su sporları ile yakından ilgilenmek mümkün olmaktadır. Osmanlı Dönemi’nin izlerini taşıyan şehirde uzun süreli geziler ile şehrin keşfi gerçekleştirilebilmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi