Viyana THY Uçak Bileti Nasıl Alınır

Avrupa kıtası içerisinde önemli bir konuma sahip olan Viyana ile Türkiye sınırları içerisinde bulunan kentler arasında THY tarafından çok sayıda uçak seferi düzenlenmekte ve insanlar bunlar arasından indirimli olanları nasıl alırım şeklinde sorular sormaktadır. Bilet almak suretiyle yolculuklar yapılabildiği için kişiler tarafından Viyana’ya olan uçuşlar yakından takip edilmekte ve bunlardan indirimli olanlar alınmak istenmektedir. Avusturya’nın başkenti olan Viyana içerisinde çok sayıda Türk yaşamakta ve bunlar yılın bazı dönemlerinde Türkiye’ye tatil için Türk Hava Yollarına ait uçaklarla gelmektedir. Söz konusu kişiler uçak bileti alırken indirimli olanları daha fazla tercih ettiğinden söz konusu koltuklara ait biletlerin nasıl alınacağını merak etmektedirler.

İstanbul ile Viyana arasında yapılan uçuşların sayısı talep durumuna göre belirlenmekte ve iki kent arasındaki talep yüksek olduğu için THY tarafından gün içinde beş defa uçak kaldırılmaktadır. Kalkan uçakların yolculuk süresi ortalama 2 saat 15 dakika olurken biletler için ödenmesi gereken miktarlar 363 TL’den başlayarak kademeli olarak artmaktadır. Bundan dolayı indirimli bilet almak isteyen kişilerin erken rezervasyon yaptırması ve fiyatı uygun olan koltuklar tükenmeden bunlardan alması gerekmektedir. Aksi durumda düşük ücretli koltuklar tükenmekte ve kişiler normale göre daha fazla ücret ödeyerek yer satın almaktadır. Ödenmesi gereken miktarlar bazen 600 TL’yi dahi geçebildiğinden söz konusu duruma özen gösterilmesi gerekmektedir. İstanbul dışında Ankara’dan da Viyana’ya gün içinde ortalama beş sefer düzenlenmekte ve insanlar bu sayede buradan da seyahat edebilmektedir. Ankara’dan seyahat etmek isteyen kişilerin ödemesi gereken ücretler ise 419 TL’den başlamaktadır. Ücretlerin nispeten biraz daha yüksek olmasının nedeni mesafenin artmış olmasıdır ki buradan kalka uçakların yolculuk süresi aktarma merkezindeki bekleme süresinden dolayı 4 saat 20 dakikadan fazla olmaktadır.

Avrupa’nın en önemli kentlerinden bir tanesi olan Viyana içerisinde çok sayıda gezilecek yer bulunmakta ve insanlar buraları yılın farklı dönemlerinde ziyaret etmektedir. Özellikle kent içerisinde yer alan binalarda kullanılan mimari buraya gelen insanlara farklı bir keyif vermekte ve kendilerini tarihi bir dönemde gibi hissetmelerini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi