Yurt dışına eşya nasıl götürebiliriz

Yurt dışına giderken yanınızda daha çok eşya götürebilmek yurt dışına sürekli seyahat edenler açısından önemli bir sorun olmakla birlikte, özellikle erasmus öğrencileri veya yurt dışına çıktığında Türkiye’ye dönmesi çok uzun zaman alacak kişilerin kanayan bir yarasıdır anılan husus. Zira yurt dışı uçuşlarında havayolu şirketlerinin bagaj taşıma politikalarına göre değişiklik göstermekle beraber genellikle sınır 20 kg olup bir de el bagajı hakkı bulunmaktadır. Ancak bu husus şurada önem taşımaktadır ki, kimi aktarmalı uçuşlarda örneğin yurt dışında gitmek istediğiniz ülkenin şehirleri arasında aktarma yapmanız gerektiğinde havaalanındaki uzun bekleyişler el bagajınız ile tamamen eziyet halini almaktadır.

Anılan nedenlerle yurt dışına nasıl daha çok eşya götürebiliriz sorusu önem kazanmaktadır, bu sorundan kurtulabilmenin ilk yolu seyahatinizi gerçekleştireceğiniz hava yolu firmasından ekstra bagaj hakkı almaktır. Ancak maalesef özellikle yurt dışı seyahatlerinde Euro üzerinden her bir fazla kilogram için ücret ödemek zorunda kalacağınız için önerilen bu seçenek ekonomik açıdan herkes için pek uygun olmayabilir. Bir diğer seçenek ise; Business sınıfı ile uçmaktır böylece en azından hem kabin bagaj hakkınız ikiye çıkmakta hem de normal bagaj hakkınızın sınırı artmaktadır, biletinizi çok önceden alarak uygun fiyatlı Business sınıfından biletler temin etmeniz mümkündür. Burada önerebileceğimiz el bagajınızı olabildiğince işlevsel bir şekilde kullanmanız olacaktır. Seçilecek el bagajının hafif olması hatta mümkünse bezden olması kilogram sınırı açısından bir nebze rahatlamanızı sağlayacaktır.

Şayet sorununuz bagaj hakkının kilogramında değil de valiz hazırlarken eşyalarınızı sığdıramamanızda ise; size önerimiz valiz hazırlama teknikleri ile ilgili olacaktır. Valizinizi hazırlarken kullanabileceğiniz valiz içi düzenleyicileri bulunduğu gibi, kıyafetlerinizi katlamadan da yerleştirmeniz yer açısından tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Kıyafetlerinizi katlamadan koymak yerine rulo şeklinde koymayı seçerek valizdeki yerlerden tasarruf edebileceğiniz gibi, çoraplarınızın içerisine varsa takılarınızı veya kozmetik eşyaları ile şampuan vb. gibi bakım ürünlerinizi koyabilirsiniz. Valizlerde en çok yer kaplayan eşyalar şüphesiz ki ayakkabılardır, ayakkabılarınızı bezden veya spor ayakkabı olarak götürmeyi seçerseniz yine valizinize koyacağınız diğer eşyalara daha çok yer kalmasını sağlarsınız.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi