Yurtdışı uçak biletini önceden almak

Yurtdışı uçak bileti satın alma durumlarında  bileti önceden almanın  fiyatlarının ne kadar olduğu konusu ve yer olup olmama konusu en önemli sorunlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunların giderilmesinde en önemli yöntem olarak karşımıza erken bilet satın alma taktiği çıkmaktadır. Zira bir hafta önceden dahi biletlerin satın alınması bazı önemli fırsatları beraberinde getirmektedir. Öncelikle bu sayede yer bulamama sorunu halledilmiş olmaktadır. Bunun yanı sıra promosyonlu biletlerin satın alınması halinde önemli ölçüde indirim olanakları da bir hafta öncesinden bilet satın alma sayesinde mümkün olmaktadır. Bu noktada bir hafta önceden erken bilet satın almanın önemli kazanımları beraberinde getirdiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Uçak bileti satın alırken bazı püf noktaları bilmek önemli olmaktadır. Zira bu sayede indirimli uçak biletlerinin satın alınması mümkün olmaktadır. Bu noktada havayolu fiyatlarını karşılaştırmalı olarak gönderen ya da havayolu firmalarının indirim haberlerini mail olarak gönderen sitelere kaydolmak gerekli olmaktadır. Bu sayede yapılacak olan indirimlerden anından yararlanmak mümkün hale gelmektedir. Tüm destinasyonlar göz önünde bulundurulacak olursa en uygun uçak bileti satın almanın ortalama olarak 27 haftadan önce gerçekleştiğini söylemek mümkün olmaktadır. Bu noktada ortalama her hafta farkı oranlarda fiyat indirimlerinin de gerçekleştiği bilinmektedir. Günümüz itibariyle uçak biletlerini 1 hafta önceden satın almak ortalama % 5 civarında daha ucuz bilet satın almayı mümkün kılmaktadır.

Son dakikada satın alınan uçak biletleri, genellikle indirim oranları hiç olmayan biletler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı uçak bileti satın alma işlemini en az bir haftadan önce gerçekleştirmek şart olmaktadır. Esasında uzun soluklu yurtdışı seyahatlerinden 1 hafta öncesine kadar uçak fiyatları normal iken, bir hafta süresinden sonra ise oldukça hızlı bir şekilde artış gösterebilmektedir. Bu olumsuz fiyat artışlarından etkilenmemek için ise bir hafta öncesinden uçak bileti satın almak şart olmaktadır. Yurtdışı uçuş tarihlerinin ve saatlerinin netlik kazanmasının hemen ardından ilk akla biletlerin satın alınması gelmedir. Zira ne kadar erken bilet satın alınırsa o kadar indirimli bilet satın almak mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi